DRZWI BALKONOWE TILT & TURN OTWIERANE DO WEWNĄTRZ

DRZWI BALKONOWE TILT & TURN OTWIERANE DO WEWNĄTRZ

Drzwi rozwierno-uchylne w wersji jedno lub dwuskrzydłowej


Drzwi balkonowe Tilt & Turn to drzwi otwierane do wewnątrz wyposażone w okucia firmy ROTO. Ten rodzaj drzwi występuje w wersji jedno lub dwuskrzydłowej.

Drzwi możemy otwierać i uchylać – operacje otwierania wykonywane są za pomocą klamki poprzez obróceniejej o 90 stopni okno otwiera się, kolejny obrót  o 90 stopni umożliwia nam uchylenie drzwi. Możliwa jest również konfiguracja z odwórconą kolejnością otwierania – najpierw uchył, potem otwarcie.

Dostępne progi: wysoki próg dębowy / niski próg aluminiowy WESER.

 

Drzwi produkowane są na profilu ramy:

109 mm - profil pasywny z pakietem 2- lub 3- szybowym

 

Wymiary (drzwi pojedyncze):

Szerokość

Min: 472 mm  Max: 1492 mm

 

Wysokość

Min: 372 mm  Max: 2498 mm

 

Dla każdego wariantu wymiary do weryfikacji z  tabelą wymiarów  ROTO (nie każda szerokość może być zastosowana przy różnej wysokości)

 

Waga: Max 80 kg dla pojedynczego skrzydła.

 

Kolorystyka drzwi:

Drzwi malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również drzwi w dwukolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

 

Drzwi są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla drzwi białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze drzwi)
  • Aluminiowe dla drzwi z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik przenikania ciepła Ug:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Drzwi  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Drzwi produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja drzwi jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie drzwi produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy drzwi z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna i drzwi drewniane z nakładką aluminiową  stanowią połączenie  trwałości  aluminium  z  walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy  sobie  ich konserwację  i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.