TILT & TURN

TILT & TURN

Okno rozwierno-uchylne, otwierane do wewnątrz 


Okno typu TILT & TURN to tradycyjne okno europejskie otwierane do wewnątrz pomieszczenia. Funkcjonalność okien uchylno-rozwiernych wraz z efektem ukrytych zawiasów została uzyskana poprzez zastosowanie okuć firmy ROTO.

Okno może być wykonane w wariancie ‘tilt-first’ jako zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem przez dzieci – przy tej funkcji okno w pierwszej kolejności uchyla się, dopiero kolejny obrót klamki pozwala nam na otworzenie okna.

 

Okna produkowane są na profilu ramy:

109 mm - profil pasywny z pakietem 2- lub 3-szybowym 

 

Wymiary:

Szerokość

Min: 472 mm  Max: 1491 mm

 

Wysokość

Min: 372 mm  Max: 2491 mm

 

Waga: Max 80 kg dla pojedynczego skrzydła

 

Kolorystyka okien:

Okna malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również okna w dwu-kolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

 

Okna są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla okien białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze okna)
  • Aluminiowe dla okien z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik Ug przenikania ciepła:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Okna  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Okna produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja okien jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie okna produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy okna z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna i drzwi drewniane z nakładką aluminiową stanowią połączenie  trwałości aluminium z walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy sobie ich konserwację i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.