SIDE SWING

SIDE SWING

Okno otwierane na zewnątrz, obracane w pionie do 180o


Okno typu SIDE SWING to okno obrotowe z pionową osią obrotu do 180 stopni wyposażone w wysokiej jakości okucia firmy SPILKA.

Okno w standardzie wyposażone jest w blokadę, która pozwala nam na jego otwarcie w pierwszej fazie max do 80 mm, co zabezpiecza przed niepożądanym otwarciem. Okno SIDE SWING w wersji dwuskrzydłowej może być wykonane ze słupkiem stałym lub ruchomym.

W celu umycia okna można je obrócić o 180 stopni, blokada skrzydła utrzyma je nieruchomo co ułatwi nam również konserwację okna.

Zaletą tego systemu jest to, iż skrzydło okienne tak jak w przypadku innych okien w systemie skandynawskim otwiera się na zewnątrz, dzięki czemu napierający wiatr powoduje doszczelnianie okna.

 

Okna produkowane są w dwóch wariantach grubości profilu ramy:

  95 mm - profil standardowy z pakietem 2- lub 3-szybowym
109 mm - profil pasywny z pakietem 3-szybowym

 

Wymiary (okno pojedyncze):

Szerokość

Min: 388 mm  Max: 888 mm

 

Wysokość

Min: 388 mm  Max: 2088 mm

 

Waga: Max 40 kg dla pojedynczego skrzydła

 

Kolorystyka okien:

Okna malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również okna w dwu-kolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

Okna są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla okien białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze okna)
  • Aluminiowe dla okien z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik przenikania ciepła Ug:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Okna  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Okna produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja okien jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie okna produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy okna z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna  i  drzwi  drewniane z nakładką aluminiową stanowią połączenie  trwałości  aluminium  z  walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy  sobie  ich konserwację  i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.