Side hinge

Side hinge

Okno rozwierne, otwierane na zewnątrz   


Okno typu SIDE HINGE to okno otwierane na zewnątrz wyposażone w wysokiej jakości okucia firmy ASSA/SPILKA, które można otwierać za pomocą haczyków, systemu otwierania typu forvrider lub tradycyjnej klamki. W pierwszej fazie otwierania możemy otworzyć ono max do 80 mm od wewnątrz. Jest to spowodowane zamontowaną blokadą zabezpieczającą przed niepożądanym otwarciem. Okno dedykowane jest również dla domów letniskowych.

Okno typu SIDE HINGE w wersji dwuskrzydłowej może być wykonane ze słupkiem stałym lub ruchomym. Identycznie jak w poprzednich oknach, niepowtarzalnym atutem okna otwieranego na zewnątrz jest samodoszczelnienie podczas złej pogody oraz wolna przestrzeń wewnątrz pomieszczenia.

 

Okna produkowane są w dwóch wariantach grubości profilu ramy:

  95 mm - profil standardowy z pakietem 2- lub 3- szybowym
109 mm - profil pasywny z pakietem 3- szybowym

 

Wymiary:

Szerokość

Min: 388 mm  Max: 888 mm

 

Wysokość

Min: 388 mm  Max: 2088 mm

 

Waga: Max 50 kg dla pojedynczego skrzydła

 

Kolorystyka okien:

Okna malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również okna w dwu-kolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

Okna są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

Zawiasy występują standardowo w wykończeniu galwanizowanym lub malowanym na biało. Na życzenie klienta  malujemy je wybranym kolorem z palety RAL.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla okien białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze okna)
  • Aluminiowe dla okien z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik przenikania ciepła Ug:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Okna  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Okna produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja okien jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie okna produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy okna z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna i drzwi drewniane z nakładką aluminiową stanowią połączenie  trwałości  aluminium  z  walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy  sobie  ich konserwację  i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.