Inni pytali nas o to

Tutaj zebrane są informacje, o które najczęściej pytają nas klienci

ZEWNĘTRZNA KONDENSACJA

Rosa na zewnętrznej stronie szyby może pojawić się w nowych oknach o niskiej wartości Ug (dobra izolacja). Może się to zdarzyć w oknach z pakietem dwu- i trzyszybowym. Rosa pojawia się, gdy zewnętrznej szybie spadnie temperatura w nocy i występuje wysoka wilgotność, zwykle w miesiącach jesiennych i zimowych.

Jeśli okno jest w niewielkim stopniu ustawione na promieniowanie, ryzyko zewnętrznej rosy zostanie zmniejszone - dotyczy osłoniętych miejsc na przykład przez dach, markizy, balkony, otaczającą roślinnością, budynkami itp. Jeśli okna zostaną schowane, a nie ustawione na zewnętrznej krawędzi ściany, będzie również działać jako osłona i zmniejszy ryzyko kondensacji. 

 
KONDENSACJA WEWNĘTRZNA

Szyby okienne są zwykle najchłodniejszym punktem w pomieszczeniu i zdarza się, że powstaje na nich rosa. Przyczyną tego problemu jest zwykle klimat w domu.
Tworzenie się rosy można rozwiązać poprzez niską wilgotność w pomieszczeniu, dobrą I regularną wentylację. Jest to ważne w pomieszczeniach, w których jest wiele osób i / lub roślin, a także tam, gdzie odbywa się gotowanie i mycie. Bez źródła ciepła pod oknem powietrze opada wzdłuż powierzchni okna i pomaga chłodzić szkło i powietrze w pobliżu szkła. Stwarza to idealne warunki do kondensacji. Możesz także wybrać okno, w którym  zastosowano między szybami aluminiową lub stalową ramkę dystansową z materiału kompozytowego.

 

KONDENSACJA POMIĘDZY SZYBAMI

Jeśli wystąpi ten problem, jest to spowodowane wyciekiem w uszczelce wokół szyby i musi zostać wymieniona. Jeśli nastąpi to w okresie gwarancyjnym, będzie podstawą do reklamacji. 

 

Wartość Ug mówi o tym, jak dobrze izolowane jest okno. Im niższa wartość Ug, tym lepsza jest izolacja.

Szprosy klejone są montowane na szybie za pomocą taśmy – można je przykleić z dwóch stron okna. Szprosy wykonywane są z aluminium/drewna od strony zewnętrznej, drewniane od strony wewnętrznej. Szprosy konstrukcyjne dzielą szyby na mniejsze pola i ingerują w konstrukcję okna.

W niektórych przypadkach mogą pozostać resztki kleju lub „folia” po etykietach na szybie. W tym przypadku sprawdza się mieszanina wody z płynem do naczyń, np. Ludwik. Spray wapienny jest alternatywnym środkiem, który również usuwa pozostałości kleju.