TOP HINGE

TOP HINGE

Otwierane na zewnątrz z zawiasami na górze 


Okno typu TOP HINGE w szczególności przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach typu garaż, piwnica. Funkcja uchylna na zewnątrz pozwala na szeroki zakres zastosowań praktycznych. Dzięki identycznym wymiarom profilu ramy można dowolnie je łączyć z pozostałymi oknami w naszej ofercie. 

 

Okna produkowane są w dwóch wariantach grubości profilu ramy:

  95 mm - profil standardowy z pakietem 2- lub 3- szybowym
109 mm - profil pasywny z pakietem 3- szybowym

 

Wymiary:

Szerokość

Min: 488 mm  Max: 888 mm

 

Wysokość

Min: 388 mm  Max: 1088 mm

 

Waga: Max 25 kg dla pojedynczego skrzydła

 

Kolorystyka okien:

Okna malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również okna w dwu-kolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

 

Okna są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

 

Zawiasy występują standardowo w wykończeniu galwanizowanym lub malowanym na biało. Na życzenie klienta  malujemy je wybranym kolorem z palety RAL.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla okien białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze okna)
  • Aluminiowe dla okien z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik Ug przenikania ciepła:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Okna  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Okna produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja okien jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie okna produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy okna z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna i drzwi drewniane z nakładką aluminiową stanowią połączenie  trwałości aluminium z walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy  sobie  ich konserwację  i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.