OKNA STAŁE

OKNA STAŁE

Okna stałe oferują dużą przeszkloną powierzchnię 


Odpowiednie dla tych, którzy pragną mieć duże, przeszklone powierzchnie.  Okna stałe możemy wykonać na życzenie klienta w różnych kształtach tj. koła, elipsy, trójkąty, trapezy.

W zależności od profilu i możliwości zastosowania okna mogą być wyposażone w pakiet szybowy o grubości od 24 do 48 mm o współczynniku izolacyjności cieplnej Ug od 1,1 do 0,5 W/m2K.

                                                                                                 

Okna produkowane są w dwóch wariantach grubości profilu ramy:

  95 mm - profil standardowy z pakietem 2- lub 3- szybowym
109 mm - profil pasywny z pakietem 3-szybowym

 

Wymiary:

Szerokość

Min: 388 mm  Max: 5988 mm

 

Wysokość

Min: 388 mm  Max: 5988 mm

 

Waga: Max 300 kg dla pojedynczego okna 

 

Kolorystyka okien:

Okna malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy rówież okna w dwu-kolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

Okna są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla okien białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze okna)
  • Aluminiowe dla okien z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik przenikania ciepła Ug:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Okna  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Okna produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja okien jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie okna produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy okna z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna  i  drzwi  drewniane z nakładką aluminiowe  stanowią połączenie  trwałości  aluminium  z  walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy  sobie  ich konserwację  i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.