SZPROSY

SZPROSY

Konstrukcyjne oraz  dekoracyjne 


 

SZPROS KONSTRUKCYJNY

 

Ten rodzaj szprosu fizycznie dzieli szybę na dwie lub więcej  części. Szprosy mogą być montowane w pionie lub poziomie.

Dostępne są w szerokościach: 58*, 68* i 78 mm.

*tylko produkty w całości drewniane na profilu ramy 95 mm

 

 
 
 
 

 

SZPROSY DEKORACYJNE 

 

Szpros nakładany

Ten typ szprosu mocowany jest na zewnątrz za pomocą klipsów. Można w bardzo łatwy sposób je zdjąć i następnie wyczyścić całą powierzchnię szyby. Dostępne są szprosy nakładane drewniane, aluminiowe oraz PCV w rozmiarach drewno/PCV - 26, 45 i 65 mm, aluminium - 26, 45 i 60 mm.

 

 

 

 

 
Szpros wiedeński

Ten typ szprosu składa się z trzech elementów: szprosu naklejanego od wewnątrz , szprosu naklejanego na zewnątrz oraz ramki międzyszybowa typu duplex. Szprosy wew./zew. malowane są w kolorze okna, natomiast ramka międzyszybowa standardowo występuje w kolorze naturalnego aluminium – na życzenie klienta możemy zastosować ramkę w innym kolorze. 
Do okien drewnianych – drewniane szprosy po obu stronach. Do okien z nakładką aluminiową -  drewniany szpros wewnątrz oraz aluminiowy na zewnątrz. Dostępne rozmiary: 28 mm.

 

 

 

 

                                                  Kitszpros

Występuje w kombinacjach z naklejanym szprosem aluminiowym na zewnątrz oraz opcjonalnie wewnątrz. W zależności od wybranego wariantu również opcjonalnie z międzyszybową ramką typu duplex lub szprosem międzyszybowym. Szprosy wew./zew. malowane są w kolorach palety RAL. Dostępne rozmiary: 29 i 49 mm.

 

 

 

 

Szpros międzyszybowy 

Aluminiowy szpros dekoracyjny znajdujący się w środku zespolenia. Standardowo w kolorze białym. Na życzenie klienta możemy zaoferować szpros również w innym kolorze z palety RAL. Dostępny w wymiarach: 18, 26 i 45 mm.