Nasza historia

Nasza historia

Ponad 70 lat zadowolonych klientów


1949

Firma Fjerdingstad Trevarefabrikk AS została założona w 1949 roku przez rodzinę Fjerdingstad, która nadal posiada i prowadzi fabrykę zlokalizowaną w Hokksund, w połowie drogi między Drammen i Kongsberg. 

1959

Zbudowano pierwszą fabrykę na ulicy Loesdalsveien. Produkcja obejmowała okna, drzwi, armaturę kuchenną i inne wyroby z drewna.

W 1959 roku pojawił się również pierwszy prototyp okna H, okna znanej gospodyni domowej 

1962

Zostaliśmy pierwszym producentem okien typu H we wschodniej Norwegii

1999

Powstała spółka  Norwood. Własna fabryka została zbudowana i była gotowa w 2004 roku.

2004

Zbudowaliśmy pierwszą fabrykę okien Norwood w Polsce w ramach naszej ekspansji biznesowej i aby lepiej obsługiwać popyt na okna i drzwi na naszych rynkach docelowych.

2008

Rozbudowaliśmy fabrykę - była to pierwsza z szeregu rozbudowy, która miała nastąpić w kolejnych latach wraz ze wzrostem popytu na nasze produkty.

2009

Po raz pierwszy wprowadziliśmy na rynek naszą gamę z nakładką aluminiową, skutecznie wprowadzając na rynek całą nową, innowacyjną gamę produktów. Dostępna w pełnej gamie kolorów RAL, opcja z nakładką aluminiową zapewnia bardzo trwałe wykończenie zewnętrzne, które jest łatwe w utrzymaniu i bardzo nowoczesny wygląd. Zapewnia najlepszą  opcję dla klientów, którzy chcą uzyskać naturalny wygląd i ciepło drewna od wewnątrz, a także eleganckie, solidne, łatwe w utrzymaniu wykończenie na zewnątrz.

2011

Aby sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym jeszcze bardziej wydajnych termicznie domów, wprowadziliśmy naszą pasywną gamę produktów. Dodając możliwość zastosowania potrójnego oszklenia o głębokości do 48 mm, byliśmy w stanie zaoferować produkty o współczynniku przenikania ciepła nawet 0,73 W / m²K, aby spełnić najbardziej wymagające specyfikacje pasywne dla okien i drzwi.

2012

Zbudowaliśmy drugą nowoczesną fabrykę okien o powierzchni 6500m², w tym CNC i roboty do wykańczania, jednocześnie koncentrując produkcję drzwi w oryginalnej fabryce.

Aby wesprzeć sukces naszej rosnącej działalności i popyt rynkowy na naszych docelowych rynkach w Skandynawii, Europie i Wielkiej Brytanii, zbudowaliśmy drugą fabrykę, prawie dwukrotnie większą od pierwszej, aby znacznie zwiększyć nasze moce produkcyjne.

2013

W odpowiedzi na życzenia klientów wprowadziliśmy na rynek nasze pierwsze okna rozwierno-uchylne oraz systemy drzwi rozwierno-uchylnych zarówno w wersji drewnianej, jak i z opcją nakładki aluminiowej.

Wprowadzenie tego produktu znacząco pomogło nam rozwinąć nowe rynki, na których popyt na ten „tradycyjny” zachodnioeuropejski system okienny był wysoki.

2017

Ponieważ popyt nadal przewyższał możliwości produkcyjne, powiększyliśmy naszą fabrykę o dodatkowe 3000 m² powierzchni i po raz pierwszy zaczęliśmy produkować ponad 1000 ram tygodniowo.

2018

W ramach naszych szerszych planów rozwoju i ekspansji w Europie założyliśmy Norwood Windows w Wielkiej Brytanii. Opierając się na naszym 10-letnim doświadczeniu w dostarczaniu pełnego asortymentu drewnianych i ram z nakładką aluminiową, Norwood Windows dostarcza na rynek krajowy, budownictwo zewnętrzne, komercyjne na dużą skalę.

2019

Kontynuowaliśmy nasz znaczący program inwestycyjny, kupując nowy, specjalnie zbudowany robotyczny system produkcyjny o wartości 1 miliona funtów, aby zwiększyć wydajność naszej ultranowoczesnej fabryki bez uszczerbku dla naszej wyjątkowej jakości produktu.