DRZWI BALKONOWE SKŁADANO-PRZESUWNE  OTWIERANE DO WEWNĄTRZ

DRZWI BALKONOWE SKŁADANO-PRZESUWNE OTWIERANE DO WEWNĄTRZ

Różne kombinacje –otwierają całą ścianę


Drzwi balkonowe składano-przesuwne, potocznie nazywane też drzwiami harmonijkowymi,  to drzwi otwierane do  wewnątrz  wyposażone w okucia firmy ROTO. Ten rodzaj drzwi występuje w wariantach z różną ilością i układem skrzydeł. Zaletą tego rozwiązania jest  uzyskanie bardzo szerokiego przejścia, które łączy nasze wnętrze z ogrodem, dzięki czemu patio staje się naturalnym przedłużeniem salonu. Jest to idealne rozwiązanie w miesiącach letnich. 

Drzwi w wybranych kombinacjach występują z pojedynczym skrajnym skrzydłem wejściowym – skrzydło to można uchylać i rozwierać, tak samo jak w przypadku standardowcyh okien i drzwi Tilt & Turn.

Dostępne progi: wysoki  próg dębowy.

 

Drzwi produkowane są na profilu ramy:

109 mm - profil z pakietem 2- lub 3- szybowym

 

Wymiary:

W zależności od wybranego modelu / ilości skrzydeł.

 

Waga: Max 80kg dla pojedynczego skrzydła

            

Kolorystyka drzwi:

Drzwi malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również drzwi w dwukolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

 

Drzwi są impregnowane, szlifowane i malowane farbą nawierzchniową. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla drzwi białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze drzwi)
  • Aluminiowe dla drzwi pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik przenikania ciepła Ug:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Drzwi  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Drzwi produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja drzwi jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej i dzwiękowej. W standardzie drzwi produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy drzwi z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

Ten rodzaj drzwi występuje tylko w wersji drewnianej.