TOP SWING

TOP SWING

Okno otwierane na zewnątrz, obracane w poziomie o 180o 


Okno typu TOP SWING to jeden z najpopularniejszych systemów otwierania okien skandynawskich. Jest to okno obrotowe z poziomą osią obrotu do 180 stopni, wyposażone w wysokiej jakości okucia Classic lub Opus firmy SPILKA.

Okno zostało wprowadzone na rynek w 1959 roku i stało się objawieniem dla gospodyń domowych w całym kraju. Wreszcie bez problemów mogły umyć okna z dwóch stron. Zaletą tego systemu jest to, iż skrzydło okienne tak jak w przypadku innych okien w systemie Skandynawskim otwiera się na zewnątrz, dzięki czemu napierający wiatr powoduje doszczelnianie okna. Dodatkowo, okno wyposażone jest w blokadę zabezpieczającą przed niepożądanym otwarciem (zabezpieczenie dla dzieci). 

 

Okna produkowane są w dwóch wariantach grubości profilu ramy:

  95 mm - profil standardowy z pakietem 2- lub 3-szybowym
109 mm - profil pasywny z pakietem 3-szybowym 

 

Wymiary (okno pojedyncze):

Szerokość

Min: 388 mm  Max: 2488 mm

 

Wysokość

Min: 388 mm  Max: 1588 mm

 

Spilka Classic (okucia widoczne)

Spilka Opus (okucia ukryte)

 

Waga: Max 80 kg dla pojedynczego skrzydła

 

Kolorystyka okien:

Okna malujemy w większości kolorów z palety RAL/NCS, kolorami transparentnymi oraz lakierem bezbarwnym. Na życzenie klienta malujemy również okna w dwu-kolorze (inny kolor w środku i inny na zewnątrz).

Okna są impregnowane ,szlifowane i malowane farbą nawierzchniową w odpowiednim kolorze. Odpowiednia grubość powłoki zapewnia ochronę drewna przy zachowaniu oddychalności.

W systemie TOP SWING Classic, zawiasy występują w wykończeniu galwanizowanym lub malowanym na biało. Na życzenie klienta  malujemy je wybranym kolorem z palety RAL.

 

Listwy przyszybowe:

  • PCV (tylko dla okien białych)
  • Drewniane (malowane w kolorze okna)
  • Aluminiowe dla okien z nakładką aluminiową oraz pasywnych (kolory RAL)

 

Współczynnik przenikania ciepła Ug:

Szyby

Min: 0,5 W/m2K

Okna  

Min: 0,8 W/m2K

 

MATERIAŁY

Okna produkowane są z drewna klejonego warstwowo. Zapewnia to bardzo dużą wytrzymałość, dzięki czemu konstrukcja okien jest niezmienna w swej funkcjonalności - nie odkształca się zachowując szczelność oraz parametry izolacyjności cieplnej dźwiękowej. W standardzie okna produkowane są z klejonki sosnowej. Na życzenie klienta wykonujemy okna z klejonki dębowej oraz dębowo-sosnowej.

 

NAKŁADKA ALUMINIOWA

Okna  i  drzwi  drewniane z nakładką aluminiową   stanowią połączenie  trwałości  aluminium  z  walorami estetycznymi drewna. Dzięki zastosowaniu nakładki z profili aluminiowych od strony zewnętrznej nie tylko zwiększamy ich odporność na warunki pogodowe, ale  też  ułatwiamy  sobie  ich konserwację  i pielęgnację. Nakładka jest malowana proszkowo w kolorach z palety RAL.

 

 

KLASYCZNE ZAWIASY                                                                                                                                               OPUS ZAWIASY